Кримському журналісту, заслуженому журналісту України, автору Крим.Реалії Миколі Семені виповнилося 75 років.
Семена працювало фрилансером у ВВС, кореспондентом українських «Дзеркало тижня», «День», з 1992 року є співзасновником та заступником головного радактора єдиної у Криму повноцінної щотижневої україномовної газети «Кримська Світлиця». Він також є автором кількох книг, у тому числі – першої політичної біографії національного лідера кримськотатарського народу «Мустафа Джемілєв: Людина, яка перемогла сталінізм...».
З 2014 року Микола Семена став постійним автором у проєкті Радіо Свобода Крим.Реалії. У квітні 2016 року співробітники російської ФСБ провели обшук у його квартирі. Пізніше вони заявили, що проти журналіста порушено кримінальну справу через його публікацію про цивільну блокаду півострова. Цей матеріал, опублікований на сайті Крим.Реалії в рубриці «Мнение», російські слідчі визначили як заклик до порушення територіальної цілісності Росії (публічні заклики до порушення територіальної цілісності Росії, стаття 280.1 КК Росії).
БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ: «Справа журналіста Семени»22 вересня 2017 року підконтрольний Кремлю Залізничний районний суд Сімферополя засудив Семену до двох з половиною років умовно з випробувальним строком у три роки та забороною займатися публічною діяльністю. У грудні того ж року підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму частково пом'якшив вирок Семені щодо додаткового покарання, скоротивши термін заборони публічної діяльності до двох років.
Микола Семена стверджує, що у своїх матеріалах він реалізовував право на «вільне вираження думки».
Міністерство закордонних справ України, Держдепартамент США, Євросоюз та низка міжнародних організацій засудили винесений Семені вирок.
Експрезидент Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода Том Кент назвав необґрунтованими звинувачення проти журналіста Миколи Семени, також зазначивши, що вирок, ухвалений підконтрольним Кремлю судом у Криму, має бути скасований.
Сторона захисту Миколи Семени подала скаргу до Європейського суду з прав людини щодо рішення російського суду в Сімферополі. Проте ЄСПЛ відмовив у пріоритетному розгляді скарги Миколи Семени.
28 січня 2020 року Семена отримав постанову про дострокове припинення випробувального терміну та зняття з нього судимості.
18 лютого 2020 року Микола Семена виїхав із анексованого Росією Криму на материкову частину України на лікування.
Микола Семена є заслуженим журналістом України, нагородженим президентською медаллю «25 років Незалежності України», лауреатом премії Партнерства Євросоюзу ім. Павла Шеремета та премії НСЖУ ім. Ігоря Лубченка. Він також є членом українського ПЕНу PEN Ukraine.
На даний момент Микола Семена має проблеми зі здоров'ям – йому необхідна операція з протезування суглоба ноги.
«Сьогоднішній день – не лише поважна причина привітати Миколу Михайловича, але й привід допомогти метру української журналістики. Нагадаю, що через відомі проблеми його співпраця з Крим.Реалії/Радіо Свобода була призупинена. Національна Спілка Журналістів України, багатолітнім активістом якої він є, неодноразово подавала його на Президентську стипендію – на жаль, поки безрезультатно. Зараз в ОП лежить ще одне подання на Миколу Семену. Зважаючи на обставини, колеги та друзі Миколи Михайловича вирішили відкрити «банку» для того, щоб зібрати кошти на лікування Миколи Семені», – написав головний редактор Крим.Реалії Володимир Притула на своїй сторінці у фейсбуці.
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії . Рекомендуємо встановити VPN.